Mikronakłuwanie skóry z Charm Pen

Zabieg mikronakłuwania skóry przy użyciu Charm Pena

Zabieg mikronakłuwania skóry jest stosowany w medycynie kosmetycznej od bardzo dawna. Dzięki zastosowaniu nowego urządzenia Charm Pen zabieg ten jest znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta. 

 

Zasada działania zabiegu mikronakłuć jest niezwykle prosta. Poprzez nakłucie skóry powoduje się mikrouraz, stymulujący skórę do procesu samoleczenia oraz uruchamiający procesy regeneracyjne. Po samym zbiegu przez 1-3 dni utrzymuje się lekki stan zapalny, powodujący uwalnianie się z komórek krwi czynników odpowiedzialnych za namnażanie oraz zwiększenie aktywności komórek skóry. Tak pobudzone fibroblasty zwiększają produkcję nowego kolagenu, elastyny oraz substancji nawilżających skórę, rozpoczynając tym samym formowanie się nowych tkanek (proces ten trwa przez kilka miesięcy). 

Kolejnym etapem jest tak zwany remodeling, czyli naprawcza przebudowa, trwająca kilkanaście miesięcy, która powoduje, iż skóra staje się prawidłowo pogrubiona, napięta, elastyczna, zagęszczona oraz nawilżona. Tak długo trwający proces powoduje, że efekt zabiegu jest widoczny przez wiele miesięcy.

Zabieg ten jest polecany w szczególności:

  • dla skóry dojrzałej
  • przy przebarwieniach skórnych
  • w przypadku blizn i rozstępów
  • dla łysiejących

Kontakt

ul. Paderewskiego 1A, 41-710 Ruda Śląska

515 488 455

 

 

Zadzwoń i umów się na wizytę

tel. 515 488 455
ZADZWOŃ