Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Color has a deprecated constructor in /home/morphic/public_html/magiaurody/templates/dream/features/color.php on line 11
Mikronakłuwanie skóry z Charm Pen - Salon kosmetyczny Magia Urody Ruda Śląska

Mikronakłuwanie skóry z Charm Pen

Zabieg mikronakłuwania skóry jest stosowany w medycynie kosmetycznej od bardzo dawna. Dzięki zastosowaniu nowego urządzenia Charm Pen zabieg ten jest znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta. 

Zasada działania zabiegu mikronakłuć jest niezwykle prosta. Poprzez nakłucie skóry powoduje się mikrouraz, stymulujący skórę do procesu samoleczenia oraz uruchamiający procesy regeneracyjne. Po samym zbiegu przez 1-3 dni utrzymuje się lekki stan zapalny, powodujący uwalnianie się z komórek krwi czynników odpowiedzialnych za namnażanie oraz zwiększenie aktywności komórek skóry. Tak pobudzone fibroblasty zwiększają produkcję nowego kolagenu, elastyny oraz substancji nawilżających skórę, rozpoczynając tym samym formowanie się nowych tkanek (proces ten trwa przez kilka miesięcy). 

Kolejnym etapem jest tak zwany remodeling, czyli naprawcza przebudowa, trwająca kilkanaście miesięcy, która powoduje, iż skóra staje się prawidłowo pogrubiona, napięta, elastyczna, zagęszczona oraz nawilżona. Tak długo trwający proces powoduje, że efekt zabiegu jest widoczny przez wiele miesięcy.

Zabieg ten jest polecany w szczególności:

  • dla skóry dojrzałej
  • przy przebarwieniach skórnych
  • w przypadku blizn i rozstępów
  • dla łysiejących
Wróć do góry